8 mart dünya kadınlar günü etkinlikleri

8 mart
Değerli ziyaretçimiz, sitemize hoşgeldiniz. Öncelikle dahice fikirler ekibi olarak Tüm kadınlarımızın ve de Tüm dünyada yaşayan kadınların 8 mart 2012 dünya kadınlar gününü kutlar, tüm kadınlarımızın şiddetten uzak, refah içinde ve mutluluk içersinde bir yıl geçirmelerini dileriz.
Bizler, dahice fikirler ekibi olarak baktık ki, onbinlerce kullanıcı google üzerinden 8 mart dünya kadınlar günü etkinlikleri, 8 mart dünya kadınlar günü ile ilgili yazı, dünya kadınlar günü etkinlikleri gibi kelimeleri aratıyor. Arama sonuçlarına baktığımızda eski yıllardaki etkinliklerin yer aldığını gördük ve siz kullanıcılarımıza üç büyük ilimizde 8 mart 2012 kadınlar günü etkinlikleri hakkında bilgi vermek istedik.

İlk önce İstanbul’ da gerçekleşicek dünya kadınlar günü etkinlikleri hakkında bilgi vericez.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında İstanbul Modern’de Kadınlar için düzenlenen özel eğitim

8 Mart Dünya Kadınlar Günü İstanbul Modern Sanat Müzesi’ nin kadınlara özel olarak düzenlediği iki rehberli tur ve bir de atölye çalışması düzenleyerek renkleniyor.

Rehberli Tur Programı

Sadece Kadınlara özel olan bu rehberli tur, çağdaş ve modern sanatın altın temsilcileri arasında olan 10 ayrı kadın sanatçının eserini içeriyor. Bu program, İstanbul Modern’de ki sergi salonlarında bulunan sanat eserlerinin incelenmesini, bu eserleri yaratmış olan kadın sanatçıların sanat yaşamlarının ele alınmasını konu alan rehberli turlar, saat 11 ile 15 saatleri arasında gerçekleşiyor ve 45 dakika aralarla gerçekleşiyor.

Atölye Çalışması Programı

Rehberli tur programına ilaveten, İstanbul Modern kadın izleyicilerine özel bir de atölye çalışması programı mevcut. Bu atölye çalışması programına katılan katılımcılar, kişisel tecrübeleri ile bir duvar resmi yapıyor. Atölye çalışması programı, sanat alanında kişisel ifadenin önemini kavramaya, duygu ve düşünceleri görsel olarak anlatmayı amaçlıyor. 8 mart dünya kadınlar günü etkinlikleri kapsamındaki bu program, saat 16.00 ile 18.00 saatleri arasında ve 20 kadının katılımı ile gerçekleştiriliyor.

Bu kadınlar günü etkinlikleri için herhangi bir ücret te talep edilmiyor.

Bilgi ve rezervasyon için
egitim@istanbulmodern.org
veya 0212 334 73 41

Bunun yanında İstanbul’ da Sabancı Üniversitesi tarafından düzenlenen bir kadınlar günü etkinliği var..
Detayları aşağıdadır.

1 İstanbul etkinliği daha

Sakıp Sabancı Müzesi, 8 Mart dünya kadınlar gününde kadınları ağırlıyor.

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi (SSM), Dünya Kadınlar Günü kapsamında, sanatı seven kadınlara bir armağan hazırlamış. 8 Mart 2012 tarihinde, gün içersinde müzeyi ücretsiz olarak gezebilecek olan kadınlar, “Ağa Han Müzesi Hazineleri” sergisi çerçevesinde olan ve saat 14:00 ve 16:00’da düzenlenecek rehberli turlara da ücretsiz olarak katılabilecek.Program, 13 Mart 2011’e dek sürecek. “Ağa Han Müzesi Hazineleri” sergisini görmek isteyen kadınlara son bir fırsat sunulmuş olacak.

“8 mart dünya kadınlar günü etkinlikleri” için 1 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir