Az Sermaye İle Kurulabilecek İşler

images (1)images (2)

Sermayem az, bu kadarcık para ile ben ne iş kurabilirim ki? diye üzülmeyi bırakın. Lütfen bu yazımızı dikkatlice okuyun. Belki asıl sorun; sermayenizin miktarı değil, sizin sınırlı yaratıcılığınız ve göremediğiniz girişimcilik fırsatlarıdır! Çok az bir sermaye ile 2000 liraya kendi işinizin sahibi olabilirsiniz. Benim bana destek olabilecek çevrem, ailem yok, yanımda personelde çalıştırmak istemiyorum, tek başıma, sadece bana ait bir iş imkanı olsun diyorsanız, yapılabilecek tarzda bayilik şartları ile sadece size özel kendi işinizin sahibi olabilirsiniz. Akşam gazetesi yazarlarından Aylin LÖLE bu konuyla ilgili sizin yapabileceğiniz maliyeti az on farklı iş imkanını bildirmiş, işte on ayrı iş düşüncesi:

a)    Chips Funny isimli firma en ucuz bayilik olarak KDV hariç 1999 liraya ikinci tipte stand bayiliğine ise 2999 Liraya iş imkanı vermektedir.

b)    By Patato isimli firmanın ise bambu çubukta patates satma işinin bayiliği 6000 Lira,ayrıca 6000 Lira bedel yatırıldığı durumda satış yapılan araç ve bambu çubuklar bedelsiz olarak firma tarafından veriliyor. Adı geçen firmaca gelir üzerinden pay ve reklam katılımı alınmazken firmanın kar marjı da % 300 olarak belirtiliyor.

c)     Bardakta, çubukta ve tabakta meyve mönülü Meyveci Anne’nin alış veriş merkezlerinde ki bayiliği ise 18000 Lira,diğer bayilikler ise 9880 Lira bedelle. Meyveci Anne’nin kar oranı % 300’lerde bulunurken ayrıca ürün üzerine talebe istinaden bal ve çikolata dökülerek kuruyemiş eklenerek de ikram edilebiliyor.

d)    Üretimi belli,ISO belgeli midye dolma satışı ise Mussel House isimli firmaya 10000 Lira ödenerek sahip olunabilir. Firma kazançtan pay almazken kar oranı ise % 100 olarak belirtilmektedir.

e)    Ülkemizin dört bir köşesinden bayiliğine başvuru yapılabilecek olan Sosisli Sandviç satışının bedeli ise 12000 Lira. Ayrıca 200 Liralık reklam katılım bedeli mevcut.

f)      Gaziantep mutfağının ayrı bir tadı olan Nohutlu Dürüm bayiliği için 10 ile 20 metrekarelik iş yeri, 15000 Liralık bayilik ücreti,200 Dolar civarında reklam katılım ücreti yeterli.Nohutlu Dürüm işinin kar oranı % 200 ile 300 civarında olduğu belirtilmekte.

g)    Külahta Patates… Belçika’dan aramıza katılan So Cips ile aramıza giren Külahta Patates işinde bayilik bedeli 8000 ile 15000 Dolar civarında… Bayilik için merkezi cadde üzerinde bulunan iş yerleri ve alış veriş merkezlerinde ki köşeler yeterli, ayrıca firma gelirden pay talep etmemektedir.

h)    Pilavca isimli işletme İstanbul’ da 15000 Dolar karşılığında kültürümüze pek uzak olmayan pilav satışı için kendisine bayiler aramaktadır. Kar oranı % 80 ile % 100 arasında belirtilen işletme ciro üzerinden % 1.5 oranında reklam katılım ücreti istemektedir.

i)       Seyyar Waffle işini yapmak isteyeler 20000 Dolar karşılığında Waffle Art isimli firmadan bayilik alabilirler. Firma tabuları bozarak waffle’ı jambonlu,tuzlu wafşeli,patatesli olarak da ikram etmektedir. Seyyar Waffle işinde personele eğitim desteği de verilmektedir. Belediyeden izin alınan yerlerde, alış veriş merkezlerinde,üniversite ve birçok kamusal alanda satış imkanı bulunan seyyar waffle işinin kar oranı % 200 civarıdadır.

j)       Birçok bayiliği bulunan Atom Tost’a 15000 Euro önenerek bayilik alınabilmekte. İş veren sıfatında ki firmaya her ay aylık kazanç üzerinden % 5 pay ve dönem olarak en fazla % 2 oranında reklam katılım bedeli ödemeniz gerekiyor.

“Az Sermaye İle Kurulabilecek İşler” için 1 yorum

 1. 10.000 TL Sermaye ile sigorta acenteliği şubeliği açabilirsiniz ve kendi işinize sahip olabilir karıyer yapabılırsınız…
  Konu ile ilgili detaylı bilgi için bizi aramanız yeterlidir…

  TAMER ERDEM
  SİGORTA
  ARA.HİZM.LTD.ŞTİ.
  Genel Müdürlük
  Hürriyet Mah.267.Sok.No:16
  (Kuveyt Türk Bankası Sok.)
  0212 618 48 80

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir