Google üzerinden yaptığımız araştırmalar neticesinde gördük ki henüz 2012 yılına gireli bir hafta bile olmamışken, google da onbinlerce iş fikirleri 2012, 2012 iş fikirleri kelimelerini aramaya başlamış. Hal böyle olunca, ben de size, bugün eğer iş kurmak isteseydim, nasıl bir iş kurardım onu açıklayacağım.

Mc Donalds ‘ ın kurucusu Ray Kroc şunu söylemiştir. Doğru zamanda doğru yerde olun ve bu konuda birşeyler yapın !

Bence bugünün ve yakın geleceğin sektörlerinden birisi, ülkemiz insanına sanal çözümler sunan danışmanlık faaliyetleridir.

Ne mi yapardım, öncelikle sermayemi insana yatırırdım. İyi bir webmaster, iyi bir yazılımcı, iyi bir de seo uzmanı alırdım yanıma. Önce kendi işletmem için güzel bir web site yaptırırdım. Tabiiki seo çalışmaları da başlardı hemen. Bu arada seo ‘ nun ne anlama geldiğini bilmeyenler için söylüyorum : Seo demek, arama motoru optimizasyonu demektir. Yani sitenizi ilgili kelimeler de kısaca google aramalarında üst sıralara taşımaktır.

Ekibimi kurduktan sonra bana göre altın yumurtlayan tavuk olan google adwords reklamı vermeye başlarım. Sosyal paylaşım sitelerinde de yerimi alırım ve sosyal paylaşım sitelerinde reklam yapmaya başlarım. Yani dostlarım şunu unutmayın : Vermeden almak Allah’ a mahsustur. Yatırımınızı yapıcaksınız ve korkmayacaksınız. Kendinize başarısızlık diye de bir yol bırakmayacaksınız. Şu an bu sektörde ülkemizde çok ciddi bir boşluk var. Bakınız, gitti gidiyor, shibinden.com, yemeksepeti.com gibi siteler milyoner oldular. Nedeni basit. Doğru zamanda doğru yerde oldular ve bu konuda bir şeyler yaptılar.

Benim iş fikrim yazılarım devam edecek. Sizlerden ricam bu yazımızın altına sizlere sunduğum bu iş fikri hakkı hakkında yorumlar yapmanızdır. Ayrıca farklı, enteresan iş fikirleriniz varsa lütfen paylaşın, tartışalım. Herkese bol şans.