Ev Hanımlarının Yapabilecekleri İşler

            Evde sıkılan, aile bütçesine katkıda bulunmak isteyen, ek gelir kazanmak isteyen hanımlara müjde! Boş zamanlarını değerlendirebileceğiniz, hobilerinizi ve yeteneklerinizi geliştirebileceğiniz, sermaye gerektirmeyen iş fikirlerini sizler için hazırladık. Paylaşacağımız bu iş fikirleri son derece keyif alınarak yapılabilecek işler. Yeteneğinize güveniyorsanız buyurun bu işlerden birini seçin.

  1. Boncuk-giysi işleme:  Abiye kıyafetlere, gelinliklere, kotlara, çantalara parlak pul, taş, boncuk işleyebilirsiniz. Toptan satış yapan yerlerden topluca alacağınız kıyafet, yastık, çanta gibi malzemeleri değişik işlemler yaparak özgünleştirip yeniden tasarlayarak yüksek fiyatlara satabilirsiniz.
  2. Çiçek bakımı: Bu iş deneyim ve bilgi ister. Çiçeklerden anlayan biri bu işin üstesinden rahatlıkla gelebilir. Hangi çiçeğin bol suyu sevdiği hangi bitkinin güneşten hoşlanmadığı konusunda bilgili olan ev hanımları, uzun süreli tatile veya izine çıkan kişilerin çiçeklerinin bakımını üstlenebilirler.
  3. Broş yapımı: Sert plastikleri çeşitli eritme yöntemleri ile şekillendirerek değişik ve özgün tasarımlar elde edebilirsiniz. Aynı işlemi değişik kumaş ve deri parçalarını kombine ederek çanta, elbise, ayakkabılar için hoş aksesuarlar tasarlayabilirsiniz.
  4. Çocuk kostümleri dikmek: Çocuklar için özel kostümler tasarlayabilirsiniz. Özel günlerde giymek için, örneğin; tiyatro gösterilerinde, Milli bayramlarda çocuklar değişik kıyafetler giyerler. Ya da çizgi film kahramanlarının kostümlerini çocuklar için uyarlayabilirsiniz. Örümcek Adam, Batman, Kovboy karakterlerinin kostümlerine çocuklar bayılıyor.
  5. Kaktüs yetiştiriciliği: Kaktüs yetiştirmek biraz zahmetli bir iş. Fakat bitkilere merakınız ve bu konuda bilginiz varsa yapamayacağınız bir iş değil. Bilimsel araştırmalara göre; kaktüs bitkisinin radyasyonu absorbe ettiği belirtiliyor. Özellikle bilgisayar işlerinin fazla olduğu ofislerde kaktüs bulunduruluyor. Siz de kaktüs yetiştirip belirli bir ebata ulaştıktan sonra satabilirsiniz.

 

Ev hanımları ek gelir

Ev hanımları boncuk işi

Ev hanımlarına iş fikri

EV HANIMLARI EVDEN EK İŞ OLARAK YAPABİLECEĞİNİZ BAMBAŞKA BİR İŞ VAR. AYRINTILAR İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

“Ev Hanımlarının Yapabilecekleri İşler” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir