İddaa bayiliği nasıl alınır ?

iddaa bayiliği nasıl alınır

Bu yazımız iddaa bayiliği nasıl alınır sorusunun yanıtını arayanlar içindir. İlk iddia bayiliği alan kişiler gerçekten çok iyi paralar kazanmışlardır. Bu yazımızı okuduktan sonra, iddia bayiliği almak istiyorum diyenler, iddia bayiliği başvurusu ve iddia bayilik şartaları hakkında bilgi sahibi olacaklardır.

 • T.C vatandaşı olmak,
 • Fiil ehliyetine sahip olunması,
 • 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı T.C.K nun  53. maddesinde yer alan süreler geçmiş olsa dahi; kasıtlı olarak  işlenmiş bir suçtan dolayı bir yıl ya da daha fazla süre ile  hapis cezası almamış olmak
 • Affa uğramış olsa dahi devletin güvenliğine  işlenen suçlar , anayasal düzene ve işleyişine karşı suçlar , milli savunma karşıtı suçlar , devlet sırlarına karşı suçlar ve casus olmak , zimmet yapmak , irtikap,  rüşvet almak , hırsızlık yapmak , dolandırıcılık yapmak , sahtecilik yapmak , güveni kötüye kullanmak , hileli iflas etmek, ihaleye fesat karıştırmak, edimin ifasına fesat karıştırmak, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklamak veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak,
 • Akıl hastalığı nedeni ile özürlü bulunmaması, vesayet veya hacir altına alınmamış olması,
  Vergi dairesine kayıtlı olmak veya bayiliği onaylandıktan sonra 7 gün içerisinde vergi mükellefi olmak.
  Sabit bir ikametgahının  olması,
 • Bayiye ait en az birer tane sabit telefon numarası, cep telefon numarası, e-posta adresi bulunması,
  Kendisine, eşine veya birinci derece kan bağı bulunan akrabalarına bayilik verilmişse, bu bayiliğin spor toto teşkilatı  tarafından iptal edilmemiş olması,
  Kişinin veya ortağı olduğu bir şirket adına Spor Toto (İddaa) bayiliği olmaması.

 İddaa bayiliği almak için tüzel kişilerden istenen şartlar;

29/6/1956 tarihli ve 6762 sayılı T.C.K hükmüne göre kurulmuş olması ve ticaret sicil kaydının bulunması,
9/6/1932 tarihli ve 2004 sayılı İcra ve İflas Kanunu hükümlerine göre müflis olmaması, konkordato ilan etmemiş olması veya hakkında iflasın ertelenmesi kararı verilmemiş olması,
Şahıs şirketlerindeki bütün ortakların, sermaye şirketlerinde ise direk %10 veya daha fazla oranda hisseye sahip ortaklar ile yönetim kurulu başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin, genel müdür, genel müdür yardımcısı ile tüm üst düzey yönetim seviyelerinde tüzel kişiliği yönetenve temsil yetkisi bulunan personelin (a) bendinin 3 no lu alt bendinde belirtilmiş suçlardan mahkum olmamış olması,
Vergi dairesine kaydının bulunması,
Sabit iddaa bayilik çalışmasını yürütmeye yetkisi olan, tüm yasal sorumlulukları ve ücreti iddaa bayiliği alan kişiye ait olmak üzere en az bir personelinin bulunması,
Ayrıca, iddaa bayiliği alan bayiliğe  ait en az birer adet sabit telefon no su, cep telefon no su, e-posta adresi olması.
Şirket ortaklarının herhangi birinin Spor Toto (İddaa) bayiliğinin olmaması.

Sabit iddaa bayiliği mali şartları ise şöyledir :

250 TL tutarındaki iddaa  bayilik başvurusu bedelinin spor toto teşkilatı hesabına yatırılması mecburidir. Kura sonucunda iddaa bayiliği çıkmayan ve kura’da çıkmış olsa bile iddaa bayilik  şartları’ nı  yerine getiremeyenlere iddaa bayiliği başvurusu bedelleri geri ödenmez.
İddaa bayiliği başvurusu ücreti yatırılacak hesaplar:

Türkiye İŞ BANKASI BAŞKENT  ŞUBESİ ŞUBE KODU 4399 HESAP NO: 21660 GARANTİ BANKASI  ŞUBESİ ŞUBE KODU 384 HESAP NO 6298675

Bayiliğe  hak kazanan idaa bayileri spor toto teşkilatına hesabına 13.000 ABD doları  hasılat Teminatı ve Başbayimiz olan İnteltek Teknoloji Yatırım A.Ş. ‘nin hesabına ise 3.300 ABD dolarını  terminal Teminatı olarak yatırmak mecburidir. .Kura sonucunda iddaa bayiliği hakı kazananlar Hasılat ve Terminal Teminatını sözleşme imzaladıktan sonra en geç 15 gün içerisinde yatırmazlar ise iddaa bayilik hakkı iptal edilir.
Sabit iddaa bayilik verilecek kişilerin işyerlerinin asgari aşağıdaki şartları taşıması gerekir.

İddaa bayiliği verilmesi tasarlanan  cadde ya da  alışveriş merkezinde ya da bellirli bir nokta belirtilmeyen ilçenin herhangi bir yerinden başvuru yapılması gerekir.
Bayilik verilmesi tasarlanan cadde denildiğinde ilgili cadde ile  kesişen diğer bir caddenin ya da sokağın kesiştiği köşede caddeye dahil kabul edilir.
Bayilikler boş dükkan yada işyeri açma ruhsatı kendinize ait iolannve iddaa oyuncularının oyun oynayabileceği en az 10 metre kare yer ayrılabilen gazete ve tekel bayii market, kuruyemiş, kırtasiye, cep telefonu kontör satışı, tobacco shop gibi faaliyet gösteren yerlere verilir.
Bayilik verilmesi  tasarlanan yere 250 (İkiyüzelli) metre yarıçaplı bölge içersinde iddaa bayileri olmaması. (Potansiyel Bölgeler Hariç)
Kura sonucu iddda  bayiliği kazanan adayların iddaa bayiliği başvurusu yapmış oldukları adreste mesafe problemi veya dükkan sahibinin dükkanını kiraya vermekten vazgeçmesine dair bir mazeret bildirirse  15  gün içinde yeni ve uygun bir adres gösterdiği takdirde iddaa bayilik haklarını yitirmeyeceklerdir, yoksa iddaa bayilik hakkı yedek adaya geçecektir.

Sabit iddaa bayiliği verilmesinde izlenecek yöntem :

Yukarıda yer alan iddaa bayilik şartları nı yerine getirmiş olan gerçek ve tüzel kişilerin başvurusuna, bir kura numarası verilerek,  spor toto bayiliği verilir.
Kura çekimi iddaa  bayiliği adaylarının huzurunda yapılır.
Kur’anın  sonucunda iddaa  bayiliği almaya hak kazananlara spor toto başkanlığı tarafından iddaa bayiliği verilir.
Kur’a ile iddaa bayiliği için  gerekli şartları taşımadıkları sonradan tespit edilenler, iddaa bayilik için her hangi bir hak iddia edemez bu nedenle boşalmış olan iddaa bayiliği kurada çıkan 1. yedek bayi adayının şartları yerine getirmesi durumunda iddaa bayiliği verilir.
Başvurular şahsen spor toto teşkilat başkanlığına yapılmak zorundadır. Posta ile yapılan başvurular dikkate alınmaz.
Bir iddaa bayisi adayının iddaa bayiliği almak şansını yükseltebilmek için 1.derecede yakınlarını aynı kura bölgesine katamaz.
Bayilik verilecek bölge için tek müracaat olması durumunda ve şartları taşıması halinde iddaa bayiliği hak kazanması olacaktır.

İdda bayiliği başvuru formuna eklenecek belgeler:

Başvuru sahibi şahıs ise,

Bayilik başvuru formu
Nüfus cüzdanı fotokopisi
Bayilik alınacak yerin cepheden çekilmiş fotoğraf

Başvuru bedeli dekontu

Başvuru şirket adına ise

Bayilik başvuru formu Onaylı Ticaret Sicil Gazetesi ( Şirket ortaklık yapısını gösteren)
Başvuruyu yapan şirket yetkilisinin yetki belgesi ( onaylanmış )
Bayilik alınacak yerin cepheden çekilmiş fotoğrafı
Başvuru bedeli dekontu ( açıklamasında şirketin adı mutlaka yer alacak )
Başvuru formunun alınacağı ve başvurunun yapılacağı adres

Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Nenehatun Caddesi No: 40 G.O.P / ANKARA

“İddaa bayiliği nasıl alınır ?” için 11 yorum

 1. Çok zahmet gerektiren ve stresi yüksek bir iş.Parasını heba etmek istemeyen varsa uzak dursun derim.

 2. DİKKAT:
  Dünyanın neresinde olduğunuz hiç önemli degil …
  Sıfır masrafla mobil sitenizi kurup 1 saat içinde size teslim ediyoruz.
  Daha yüksek oranlar la ve sıfır masrafla üstelik % 15 kar’la bizimle çalışmak istermisiniz…
  Dünyanın ilk ve tek güvenilir kurumunun bir üyesi olarak büyük karlar bizimle çalışmak isteyen herkesi Belkiyoruz

  turkmedya76@gmail.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir