Internet Satış 300x225 İnternetten en çok satılan ürünler

internetten en çok ne satılır

İnternette en çok hangi ürünler satılıyor
Dünya genelinde gerçekleştirilen araştırmaların sonuçları ilginç sonuçlar veriyor. Yapılan araştırmalar neticesinde insanların internetten üzerinden satın aldıkları ürünlerin bir kaç ürün de yoğunlaştığı tespit edildi. Dünya genelinde insanların internet üzerinden en çok ilaç ve benzeri sağlık ürünleri aldıkları saptanmış. Elbette ki bu ilaçlar hekim reçetesi gerektirmeyen ilaçlar. Ağırlıklı olarak ta besin tamamlayıcı ürünler. Bu ilaçlar arasında ise en çok satanlar çıkanlar ise cinsel sağlık ürünleri, cinsel uyarıcı ürünler ve kilo kontrol ürünleri. Sanırım insanlar cinsel sağlık ürünlerini mağazalardan istemeye çekindiği için netten alıyor :) Hakta veriyorum insanlara. Çünkü, internetten satılan cinsel ürünlerin ambalajlarında, koliler de herhangi bir iz olmadığını, kargocular dahil paketin için de ne cinsel sağlık ürünü olduğunu anlayamadığını, özel olarak paketlendiğini biliyorum :)

İnternetten satılabilecek ürünler

İngilizcesi ‘Wellness’ olan Türkçe karşılığı sağlıklı yaşam olan giderek devleşen bir sektör welness sektörü. Çağımız insanları artık güzelliklerine ve sağlıklarına yüklü paralar harcamaktan kaçınmıyorlar. Özellikle de yaş ilerledikçe bu harcamalar artıyor :) İnsanlar artık kimyasal içerikli ürünler kullanmak yerine orgnik içerikli, doğal ürünleri tercih ediyorlar. Mesela benim bir organik yüz temizleme sütüm ve de organik traş sonrası kremim var. Kullanmaktan haz alıyorum. Güzel olmasının yanında kullanırken sağlığıma zarar vermediğimi bilmek beni mutlu ediyor. Wellness sektörü ‘ nü gören dev firmalar ve de wellness pastasından payını alabilmek için fazla vakti olmadığını gören girişimciler markalaşmanın uzun süreceğini çok iyi bildikleri için ve de 50 yıldır bir çok insanın bazı markalara(GNC , SOLGAR gibi) inanılmaz alıştığını görebildikleri için, klasik ticaret yapıp onlarla rekabet etmek yerine network marketing sistemi üzerinden satmaya çalışıyorlar ürünlerini. Ben de olsam aynısını yapardım. Çünkü network marketing sisteminde markalaşmayı beklemek, milyon dolarlarca lira reklam için harcama yapmak gerekmiyor. Memnun müşteri tavsiyesine göre ilerliyor sistem. İşe yarayan, sonuç veren ürünler güçlü geçmişi sağlam bir şirket ve kazançlı bir kazanç sistemine sahipse pazarlama planı başarılı yöneticilerle çok kısa bir sürede çok iyi cirolara ulaşabilmektedirler.Bundan yaklaşık 3 yıl önce ABD ‘ de dünyanın en zengin emlak milyarderi Donald Trump’a bir talkshow programında (Tonig…ht Show) soruyorlar: Herşeye sil baştan başlamak zorunda kalsaydın ne iş yapardın? Cevabı çok basit :) network marketing :) Ve değerli arkadaşlar Donald Trump bu programdan 2 sene sonra Trump network adıyla network marketing sektörüne merhaba dedi. Ve sattığı ürünler ne mi satıyor Trump network. Elbette ki wellness ürünleri :)

İnternetten insanlar en çok ne alıyor

İnsanların internetten en çok aldıkları diğer şey ise kitap. Ancak ben bu araştırma sonuçları Türkiye ‘ de yapılmış olsa (okumayan Türk insanı) sonucun hiçte böyle çıkmayacağına eminim. Yurtdışındaki araştırma sonuçlarına bakıp Türkiye ‘ de internetten kitap satmaya kalkmayı düşünmezsiniz diye tahmin ediyorum :) İnternetten en çok satılan bir diğer ürün de ayakkabı. Duyuyorum şu an ; nasıl denemeden alıyorlar diyorsunuz. İnsanlar az çok biliyorlar kaç numara olduğunu. Olmazsa da minik bir karo ücreti ile de değişim yapıyorlar. İnsanlar internetten ayakkabı almak konusunda gayet istekliler haberiniz olsun.

YALÇIN YILDIZ