sepet 300x208 Nikah Şekeri Hazırlayarak Ek Gelir Elde Etmek

nikah şekeri

Düğünlerin en tatlı adetleri arasında yer alır “Nikah Şekeri” dağıtılması. Tarihçesine bakıldığında çocuk sevindirmenin cennetin yedi kapısından birisinin anahtarı olduğu inanışına dayanmaktadır nikah şekeri dağıtmanın. Tabii eski düğünler bu gün olduğu gibi salonlarda değil, köylerde hâla sürdürülen adetlerle açık havada herkesin davetli olduğu şekilde yapılmaktaydı. Önceleri çocuklara dağıtılan şekerler, günümüzde nikahtaki tüm davetlilere dağıtılmaktadır.

Günümüzde gelinlik ve düğün malzemeleri satan firmaların sayısı bir hayli artmış olsa da, fiyatlar arasında bazen çok ciddi uçurumlar olabilmektedir. Bir nikah şekeri sepetinin fiyatı içerisinde 50 şeker var iken 80 TL’den başlamakta ve 500 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Çok ciddi kâr edilebilen bu iş öylesine basit ve kolaydır ki birazdan hayretle bakacaksınız bilgisayarınızın ekranına.

Kına ve nişan malzemeleri satan dükkanlarda nikah şekerinin dışındaki tüller, şeker olmaya müsait şekilde hazırlanmış olarak da satılmaktadır. Öyle ki yuvarlak bir tül üzerindeki iki şerit kurdela ile hazırlanmış olan bu malzeme son derece pratik bir şekilde kullanılmaktadır. Ortaya şekerleri koyduktan sonra iki taraftan ipleri çektiğinizde doğrudan bir kese haline gelen bu malzemenin fiyatı da son derece uygundur. Paketler halinde satılan bu nikah şekeri keselerinden her pakette 50 adet bulunmaktadır ve fiyatı 5 ila 8 TL arasında değişmektedir.

Evden ek gelir elde etmek isteyenler için nikah şekeri hazırlama yöntemi son derece pratik ve cazip bir gelir kaynağıdır. İçerisinde ortalama 150 adet bulunan nikah şekeri paketlerinin fiyatının da 3 TL olduğu göz önünde bulundurulursa size ortalama mâliyeti 10 TL olan 50 adet nikah şekerini, 15 ila 200 TL arasında değişen fiyatlarıyla şık bir nikah şekeri sepetine yerleştirerek ciddi gelirler elde edebilirsiniz. Ayrıca nikah şekerleriniz için 10 tanesi 1.5 TL olan tel saplı gül desenlerinden alıp, kesenin ağzını bağladıktan sonra kurdelanın dışına dolayarak çok şık bir görüntü elde edebilirsiniz. İki kişinin ortalama 1 saatte hazırlayabileceği 100 şeker ve bir şeker sepetinin mâliyeti minimum 25 TL olurken, satışı için 100 ila 150 TL aralığındaki fiyatlar bir çok kişiye uygun gelmektedir.

EV HANIMLARI EVDEN EK İŞ OLARAK YAPABİLECEĞİNİZ BAMBAŞKA BİR İŞ VAR. AYRINTILAR İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ